Udział w projekcie Fundacji Legalna Kultura "Jatorozumiem"

We wrześniu 2021 roku pracownicy GOK Lesznowola wezmą udział w projekcie Fundacji Legalna Kultura "Ja to rozumiem!"

Poniżej kilka słów o Projekcie:

Program Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem! to propozycja bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów, kadr kultury, studentów i uczniów. Celem programu jest edukacja w zakresie prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej pomocna zarówno w nauczaniu, jak i w nauce, ale także w pracy twórczej i bezpiecznym korzystaniu z zasobów kultury z legalnych źródeł.

Cele Programu:

• Edukacja w zakresie korzystania z zasobów kultury przydatnych w pracy dydaktycznej oraz w pracy twórczej, a także w nauce z poszanowaniem praw twórców.
  • Przybliżenie uczestnikom problematyki z zakresu ochrony własności intelektualnej, a także dostarczenie narzędzi pomocnych w pracy dydaktycznej i w nauce.
  • Jednym z najważniejszych działań w ramach projektu jest propagowanie świadomego uczestnictwa w kulturze cyfrowej.
  • Popularyzacja korzystania z legalnych źródeł kultury.
  • Budowanie wspólnoty twórców i odbiorców kultury.
  • Program wspiera ochronę własności intelektualnej poprzez tworzenie naturalnych mechanizmów korzystania z zasobów kultury zgodnie prawem i poszanowaniem praw twórców.

źródło: https://www.jatorozumiem.pl/