40. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka 2017 (10-03-2017)

10.03.2017 r. godz. 9.00 - 15.00 - Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Miejsce: Siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Sztuka recytacji, czyli jak warszawska syrenka strzeże kultury języka

W piątek, 10 marca 2017 roku, w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli w Starej Iwicznej odbył się etap gminny Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W tym roku przypadła okrągła, 40-sta edycja konkursu, który promuje czytelnictwo, uwrażliwia na słowo, a jednocześnie uczy odwagi i pięknego wysławiania się. Współfundatorem nagród był Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola.

W jury konkursy zasiadły: Anna Chachuła (mgr filologii polskiej), Ewa Kłujszo (aktorka, reżyserka, dramaturg i pedagog) oraz Anna Mizińska (pracownik Działu Teatr Mazowieckiego Instytutu Kultury).  W drodze eliminacji szkolnych do etapu gminnego zakwalifikowało się 38 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali:

kategoria szkoła podstawowa klasy 1-3
1. miejsce – Michał Anielski z ZSP w Mysiadle
2. miejsce – Tymoteusz Kasparek z PSP nr 72 „Szkoła Marzeń” w Jazgarzewszczyźnie
3. miejsce – Milena Kuras z ZSP w Nowej Iwicznej
wyróżnienia otrzymali – Dominik Danilewicz (ZSP w Mysiadle filia w Zgorzale), Zuzanna Golec (Akademia Dziecka w Nowej Woli) oraz Gabriela Koczułap (ZSP w Lesznowoli)

kategoria szkoła podstawowa klasy 4-6
1. miejsce – Weronika Kozłowska z ZSP w Łazach
2. miejsce – Barbara Bakalarska z ZSP w Lesznowoli
3. miejsce – nie przyznano
wyróżnienia otrzymali – Aleksandra Florczak (ZSP w Łazach), Maksymilian Kuśnierkiewicz (ZSP w Lesznowoli) oraz Oliwier Antoniak (PSP nr 72 „Szkoła Marzeń” w Jazgarzewszczyźnie)

kategoria gimnazjum
1. miejsce – Monika Walczak z Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Łazach
2. miejsce – Jakub Salomonowski z ZSP w Nowej Iwicznej
3. miejsce – Franciszek Knyszewski z ZSP w Nowej Iwicznej
wyróżnienia otrzymali – Jakub Solecki (ZSP w Mysiadle) oraz Luxuan Wiliam Wang (ZSP w Mrokowie)

Laureaci pierwszych miejsc przechodzą do finału, który odbędzie się w kwietniu w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Anna Piekutowska
GOK Lesznowola

PROTOKÓŁ KONKURSOWY

Zdjęcia z wydarzenia:

Informacje organizacyjne pod plakatem.

Pliki do pobrania w formacie .pdf

regulamin
karta uczestnika