Agnieszka Piotrowska. Wystawa akwareli i jedwabiu. GWA OKNO (21-11-2021)

21.11.2021 r. godz. 17.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Piotrowskiej. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO siedziba GOK Lesznowola, Stara Iwiczna, ul. Nowa 6.

"Babie lato" - wystawa akwareli i prac na jedwabiu Agnieszki Piotrowskiej.

Tematem wystawy jest jesień, a motywem przewodnim nastrojowy pejzaż. Jesienne niebo i światło, a także mgły skłaniają do zadumy. Liście, łany traw i łąki wprowadzają nas w nastrój nostalgii, ale apetyczne jabłka i burza to motywy przypominające, że nie wszystko jeszcze jest uśpione... Oprócz akwareli i prac malowanych na jedwabiu autorka przedstawia także te barwione techniką ekoprintingu polegająca na odbijaniu liści na tkaninie. Jedwabie mogą być wykorzystywane jako część garderoby lub, po oprawieniu, jako obraz, dekorować wnętrze.

Prace prezentowane na wystawie powstały w latach 2019-2021. Większość prezentowana jest po raz pierwszy, ale kilka z nich było wystawianych już na wystawach w kraju (np. „Miechunka”) lub za granicą („Rajskie jabłuszka” - Urbino we Włoszech).

Jadwiga Magnuszewska

Jesienna miłość

Jesienna miłość babie lato zaplata
w warkocze traw.
Maluje śmiechem liść, który płata
psoty dla braw.

Jesienna miłość duszę otwiera
- uwalnia z winy.
Zachłanna, przestrzeń sobie wybiera,
kpi bez przyczyny.

Jesienna miłość odgrywa rolę
w teatrze cieni.
W słodką niewolę zniewala wolę,
cele odmienia.

Jesienna miłość serce obdarza
gorzką tęsknotą.
Namiętna, ostra ciało zaraża
nagą pieszczotą.

I tylko wolność leci niechciana prosto do nieba.
I tylko gorzkie łzy zastępują kawałek chleba.

Agnieszka Piotrowska

Z zawodu architekt krajobrazu. Od kilku lat ponownie tworzy dając swój wyraz zachwytowi nad przyrodą. Głównym tematem jej twórczości jest pejzaż i motywy roślinne, ale próbuje swoich sił również w abstrakcji. Choć jej ulubioną techniką jest akwarela i malowanie na jedwabiu to lubi eksperymentować z różnymi technikami. Ostatnio jest zafascynowana barwieniem tkanin z wykorzystaniem naturalnych pigmentów (ekoprinting). Absolwentka Akademii Otwartej na warszawskiej ASP. Od 2020 roku należy do Związku Artystów Plastyków (Oddział Mazowiecki). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Do tej pory miała również 3 wystawy indywidualne.

Myśli i uczucia – wystawa zbiorowa członków ZAP Oddział Mazowiecki, Międzypokoleniowe Centrum Edukacji w Wilanowie, październik-listopad 2021r.
Kobieta - ogólnopolska wystawa ZAP - HP Hotel PARK w Poznaniu, październik 2021r.
Jesteśmy – wystawa zbiorowa członków ZAP OM w Elektrowni Powiśle, Warszawa, wrzesień-październik 2021
Jadowskie klimaty 2021 – poplenerowa wystawa w GOK w Jadowie, wrzesień 2021r.
Szlakiem starych jabłoni – poplenerowa wystawa akwareli w Obrazowie, sierpień 2021r.
Wystawa poplenerowa Dłużew 2021 – Galeria Communio Graphis, Góra Kalwaria sierpień-wrzesień 2021
Dawna architektura Wielkopolski – wystawa zbiorowa członków ZAP w Muzeum Śremskim, Śrem, lipiec 2021
Wielkie marzenia w niedużych przestrzeniach - wystawa zbiorowa członków ZAP Oddziału Mazowieckiego - Fabryczka, Powiatowe Centrum Kultury, Wołomin, lipiec 2021
Ona i On – wystawa prac członków ZAP w Poznaniu – DK Polan Sto, czerwiec 2021r.
Wiatr we włosach – indywidualna wystawa akwareli i prac na jedwabiu w Galerii Pod Arkadami przy MDKiŚT w Łomży – marzec-maj 2021r.
Nie tylko Pejzaż – indywidualna wystawa akwareli w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji, Centrum Kultury Wilanów – luty 2020r.
Światło i cień – wystawa akwareli i ceramiki - Galeria pod Okiem, DK Ochota, grudzień – 2019r / styczeń 2020r.
Kamienie. Wszystko płynie, przemija...  Rzeka Prut (Ukraina) w tuszu i akwareli – wystawa indywidualna - Magazyn Sztuk, DK Ochota – listopad 2019r.
Tirana International Watercolor Biennale 2019 - Międzynarodowa Wystawa Akwareli w Tiranie (Albania) sierpień 2019r.
UrbinoinAcquarello - Międzynarodowa Wystawa Akwareli w Urbino (Włochy) maj 2019
Wielobarwnie, Wieloznacznie, Wielokulturowo! - wystawa malarstwa i rysunku w Centrum Wielokulturowym w Warszawie maj 2019r.
Lustro - DK Piastów, kwiecień 2019r.
Kobiece czasoprzestrzenie - DK Lesznowola, Galeria OKNO w Starej Iwicznej, marzec - kwiecień 2019
Odcienie Zimy - Galeria pod Okiem, DK Ochota, styczeń 2019r.
PREROD - International Art Plain-air / Międzynarodowa wystawa poplenerowa Bratysława - Stupava - Praga - Warszawa, sierpień - listopad 2018r.
Wszyscy razem - wystawa prac malowanych na jedwabiu, Pracownie Artystyczne przy Foksal, czerwiec 2018r.

Ukończone kursy i warsztaty:
Warsztaty z Ekoprintingu - czerwiec 2020r.
Kurs akwareli - Magazyn Sztuk przy MDK OKO Warszawa, 2018-2020r.
Akademia Otwarta ASP 2018-2020r.
Warsztaty malowania na jedwabiu w Osiecznej 2018, 2019, 2020, 2021r.
Zajęcia malowania na jedwabiu Pracownie Artystyczne Foksal Warszawa 2018
Kurs Malarstwa i Rysunku Śladami Wyspańskiego Zamek Królewski w Warszawie 2019r.
Zajęcia z akwareli DK Praga Północ 2017

Udział w plenerach:
Jadowkie klimaty 2021 – plener malarski GOK w Jadowie, wrzesień 2021r.
Szlakiem starych jabłoni – plener w Obrazowie koło Sandomierza, wrzesień 2021r.
Śremskie wiatraki – plener w Śremie sierpień 2021r.
Dłużew 2021 – plener malarski członków ZAP OM lipiec 2021r.
Plener Portret w akwareli Radziejowice maj 2021r.
3rd Tirana International Watercolor Biennale (Albania) 2019r.
Sperlonga in Acquarello - Sperlonga (Włochy) 2019r.
Plener akwarelowy w Radziejowicach 2018, 2019r.
Plener preROD na Słowacji 2018r.

Kontakt: apiotrowska@galerialuka.com
strona: www.galerialuka.com