Anna M. Masiul-Gozdecka. Malarstwo. GWA OKNO. Stara Iwiczna (09-12-2018)

09.12.2018 r. godz. 18.00 - Wernisaż Wystawy Malarstwa Anny M. Masiul-Gozdeckiej. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Wystawa trwa do 15 stycznia 2019 r.

Galeria zdjęć z wernisażu:

Podczas wernisażu odbył się występ muzyczny.
Maja Gozdecka zagrała: Fryderyk Chopin - Nokturn opus 9 nr. 2, Ludwig van Beethoven - Sonata fortepianowa nr 14 cis-moll op. 27 nr 2 (Sonata księżycowa)
Ewa Gozdecka zagrała: Yann Tristen – "Comptine d'un Autre été: L'Après-Midi"   z  filmu  ,,Amelia".

Artykuł o wystawie z portalu PiasecznoNews: https://piasecznonews.pl/akrylowe-dziela/?fbclid=IwAR3PnhcuuO-oqKkKkosVf2rUVXghvoTa7xaDIhO3acILxLpvlmPHg9OyShM

Anna Masiul-Gozdecka, absolwentka warszawskiej ASP, uzyskała dyplom z malarstwa sztalugowego w roku 2000. Od roku 2005 po przerwie wraca do malowania. Początkowo maluje akwarelą, stopniowo przechodząc na większe formaty, płótno i technikę akrylową.

W tej technice poszukuje inspiracji podejmując różne tematy jak i eksperymenty techniczne.  Od roku 2005 miała 13 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w około 14  wystawach zbiorowych, w tym: pokazy indywidualne w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie, indywidualna wystawa w Galerii MCKiS Elektor w Warszawie, w szóstej edycji wystawy Jasiński&Friends, oraz tegorocznym Biennale Quadro Art w Łodzi, na którym zajęła trzecie miejsce.

W ostatnich latach jej twórczość oscyluje wokół dwóch rodzajów malarstwa: abstrakcji w technice akrylu na płótnie oraz malarstwa figuratywnego, najczęściej w technice olejnej. Inspiruje ją portet, postać ludzka, a romantyczna natura skłania do podejmowania tematów związanych z pięknem natury, muzyki oraz tańca.