Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów. KKPP. Mysiadło (14-03-2019)

14.03.2019 r. - godz. 18.30 - Spotkanie Klubu Kobiet Panie Przodem pt. "Chlebem i solą akcja dla dzieci imigrantów" - poprowadzi Jola Steciuk. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Drogie Panie,

Niewielu w ogóle wie, że istnieją dzieci, które długie miesiące żyją na dworcu na polsko-białoruskiej granicy. Do czeczeńskiego domu wrócić nie mogą. Do Polski nikt ich nie wpuszcza. Wtedy pojawia się ona – Marina Hulia. I ratuje ich dzieciństwo.

Miałyśmy z Jolą Steciuk przyjemność poznać tą niesamowitą kobietę Marinę Hulię, którą pomaga kobietom i ich dzieciom - uchodźcom koczującym miesiącami w oczekiwaniu na azyl na dworcu w Brześciu.

Zorganizowała tam szkołę i zajęcia dla dzieci.Pilotuje je także po uzyskaniu zgody na przekroczenie granicy. Po obejrzeniu szokujących filmów i usłyszeniu wstrząsających historii zapytałam czy mogłybyśmy jakoś jej choć ciut pomóc.

Poniżej jej SMS z wykazem najpotrzebniejszych rzeczy.

"Witaj, Marzenko! Oto lista rzeczy mega potrzebnych. Tu, w Polsce: cukier, herbata, maka, ryż, makaron, jajka, kawa rozpuszczalna, mleko, płatki słodkie i jeśli można słodycze dla ok.6 0 matek i dzieci   Na Brześć: flamastry, długopisy, kolorowe naklejki, piórniki, skarpety dziecięce, słodycze, plecaczki szkolne, zeszyty do kaligrafii. I tu, i tam: pampersy 6-tki, wilgotne chusteczki. Uściski. Marina"

Planujemy spotkanie z nią 14.03.2019 r. i proszę Was o wsparcie i przyniesienie jakichkolwiek rzeczy z tej listy. Można również wcześniej przynosić paczki i zostawiać je w GOK w Mysiadle ul.Topolowa 2 lub zadzwonić do mnie (606671770) i ja je odbiorę.

Pomóżmy tym kobietom i ich dzieciom!

Pozdrawiam malinowo,
Marzena Malinowska - Koordynator KKPP