Gminny Dzień Seniora 2016 - spektakl "Miłość 50+". Łazy (02-10-2016)

2.10.2016r. g. 17.00 -  Przedstawienie teatralne pt. "Miłość 50+" z okazji Gminnego Dnia Seniora w gminie Lesznowola. Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola i GOK Lesznowola. Miejsce: sala sportowa w ZS w Łazach, ul. Ks. Słojewskiego 1. Wstęp wolny.

RELACJA Z WYDARZENIA:

Niedzielny, wczesny wieczór spędziliśmy w teatrze, w który zamieniła się znajoma wszystkim mieszkańcom sala sportowa w Zespole Szkół w Łazach. Na sali stanęła scena, a na niej rekwizyty: mały stoliczek, nakryty pięknym, koronkowym obrusem, przy stoliczku dwa krzesełka, na których para aktorów miała odegrać spektakl. Tuż obok, po prawej czarny parawan z wieszakiem. Na wieszaku czerwona suknia i męska wiatrówka.  Po lewej zaś miejsce dla trzech muzyków.

Sala pełna krzeseł zapełniała się powoli, a zegar wskazywał czas zbliżania się przedstawienia. Wśród publiczności, złożonej przede wszystkim z lesznowolskich seniorów, gdyż wydarzenie to zorganizowane zostało z okazji corocznego Gminnego Dnia Seniora, znalazły się znane wszystkim osobistości. Byli z nami: Wicewójt Gminy Lesznowola p. Iwona Pajewska-Iszczyńska, Skarbnik Gminy Lesznowola p. Elżbieta Obłuska, Przewodnicząca Rady Gminy p. Bożenna Korlak wraz ze swym Zastępcą p. Ryszardem Marianem Duszą, przybyłym wraz z małżonką, a także Radny p. Sławomir Świtek. Na sali nie zabrakło także ks. Kapelana Ryszarda Gołąbka.

Wszystkich gorąco powitała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli p. Jolanta Walentyna Sobolewska, oddając po chwili głos p. Wicewójt Gminy Lesznowola i p. Przewodniczącej Rady Gminy, które uroczyście, w imieniu Wójt Gminy Lesznowola p. Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik oraz Rady Gminy złożyły seniorom piękne życzenia.

Dyrektor GOK, nim zaprosiła artystów na scenę, przypomniała przy tej przemiłej okazji o działaniach organizowanych przez GOK dla tej grupy odbiorców. Zaprosiła ich do czynnego udziału w życiu kulturalnym i opowiedziała o istniejącym Uniwersytecie Trzeciego Wieku i jego dwóch oddziałach, a także o trzech prężnie działających Klubach Seniora na terenie gminy.

A potem rozpoczął się spektakl. Zgasły światła, a reflektory oświetliły scenę, na którą, wśród wielkich braw, weszli czekani aktorzy (Jolanta Żółkowska i Sławomir Pacek) oraz muzycy (Piotr Golla, Małgorzata Machalska i Szymon Wiechetek). Artyści na ponad godzinę zabrali nas w poetycko-muzyczną opowieść o codziennym życiu dwojga ludzi, których kilkudziesięcioletnia miłość ewoluowała w przyjaźń i wielkie przywiązanie. W barwnych i dynamicznych dialogach nie brakowało sprzeczek oraz pewnego żalu o to, że nie jest już tak, jak dawniej. Mimo to uczucie małżeńskie było tak mocne i dojrzałe, że sprawiało, iż tych dwoje nie wyobrażało sobie ani dnia bez siebie.

Ujmująca gra aktorska i przepiękna oprawa muzyczna spektaklu zapewniły widzom cały bukiet niezapomnianych przeżyć. Kwiaty i wielkie brawa dla artystów były podziękowaniem przybyłych za ten wspaniały wieczór. Organizatorami Gminnego Dnia Seniora, który miał miejsce dn. 2.10.2016 r. w ZS w Łazach byli Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

J.W. Sobolewska
Dyrektor GOK Lesznowola

Fragmenty filmowe spektaklu tu, tu i tu

Zdjęcia z wydarzenia:

O spektaklu pt. "Miłość 50+"

Spektakl złożony ze znakomitych tekstów Stefanii Grodzieńskiej, Wisławy Szymborskiej i Jonasza Kofty, Zofii Plewko, Jerzego Frycowskiego opowiada w bardzo barwny sposób o tym, czym jest dojrzała miłość małżeńska.

Jest to program muzyczno-poetycki oparty na tekstach znakomitych poetów: Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty, Ewy Zelenay, Zofii Plewko, Jerzego Frycowskiego oraz satyrycznych skeczach Stefanii Grodzieńskiej i innych autorów, dotyczących sekretów miłości wieku dojrzałego. Miłość uskrzydla bez względu na wiek.

Tematem programu jest dojrzała miłość ze wszystkimi swoimi blaskami i cieniami, a więc żądze, namiętności, rozstania, samotność, radość i łzy. Teksty autorów zawierają całą gamę tych namiętności, a muzyka skomponowana przez p. Piotra Gollę oddaje pełnię nastrojów, namiętności, erotyzmu i poczucia humoru.

Wystąpili: JOLANTA ŻÓŁKOWSKA, SŁAWOMIR PACEK
Muzyka (opracowanie muzyczne): PIOTR GOLLA
Skrzypce: MAŁGORZATA MACHALSKA
Kontrabas: SZYMON WIECHETEK

Czas trwania spektaklu: 1h 15 min.