Jubileusz 10-lecia Chóru UTW OKTAWA. Koncert i Bal Karnawałowy (12-01-2018)

12.01.2018 godz. 18.00 - Koncert i Bal Karnawałowy z okazji Jubileuszu 10-lecia Chóru UTW OKTAWA pod kier. Magdaleny Świderek. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach przy ul. Przyszłości 8.

12 stycznia 2018 r. w świetlicy GOK w Łazach odbył się uroczysty jubileusz 10- lecia Chóru UTW OKTAWA połączony z balem karnawałowym. Uroczystość rozpoczęła się od uhonorowania Pań pamiątkowymi statuetkami i wręczeniem upominków, które miały symbolizować przychylność, którą Gminny Ośrodek Kultury w  Lesznowoli otula zespół oraz elegancję będącą wizytówką jubilatek. O najwyższym szacunku, podziwie i estymie jakimi darzone są chórzystki świadczą również goście przybyli tego dnia na tę uroczystość.

Uroczyste podziękowanie na ręce pani Magdaleny Świderek złożyła pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola wraz z przedstawicielami Rady Gminy - Przewodniczącą RG Bożenną Korlak i Przewodniczącym KPS Jerzym Wiśniewskim. Także pani Elżbieta Obłuska Skarbnik Gminy, pani Jolanta Walentyna Sobolewska Dyrektor GOK Lesznowola oraz  studenci Lesznowolskiego UTW wyrazili swój podziw i wdzięczność za 10 lat trudów, prób i radości wspólnego śpiewania czy koncertowania.

Również  pani Maestro podziękowała zebranym gościom za lata wspólnie spędzone. Okazuje się, że regularność z jaką panie występują dała nam blisko 150 koncertów o dość zróżnicowanej tematyce. Repertuar dobierany przez szefową nie należy do łatwych i potocznie znanych dlatego też każdy z występów Oktawy to podróż  w nieznane zakątki naszej, a czasem obcej kultury. Pieśni  czasem frywolne, a czasem podniosłe i drgające na cienkich strunach wzruszeń zawsze poruszają i pozostawiają w słuchaczu ciekawość i poczucie niedosytu. Tak było i tym razem.

Repertuar przygotowany na jubileuszowe spotkanie był bardzo zróżnicowany i sprawił słuchaczom ogromną radość. Po owacjach wystąpił gość niespodzianka. Pan Michał Śniadkowski i Aneta Maciąg. Ten znakomity duet przygotował dla nas swój autorski recital. Zarówno teksty jak i muzyka bardzo podobały się publiczności. Spragnieni bisów widzowie nagrodzili artystów ogromnymi oklaskami, a następnie poderwali się do tańca.

Kiedy zakończyła się część oficjalna dj Ziemowit zafundował nam porządną dawkę muzycznych hitów rozgrzewających parkiet. „Więcej takich imprez”, „chcemy jeszcze” wołali balowicze opuszczając salę taneczną. Kolejne potańcówki w GOK organizowane będą regularnie w okresie karnawału, a jeśli będzie taka potrzeba to być może na wiosnę spotkamy się na biesiadzie przy ognisku, nad stawem czy innym uroczym miejscu.

Joanna Zielińska
Koordynator UTW