Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Katarzyna Mrzygłód-Czyż. Malarstwo. Galeria PASAŻ. Mysiadło (13-01-2019)


   13.01.2019 godz. 18.00 - Wernisaż Wystawy Malarstwa Katarzyny Mrzygłód-Czyż. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Galeria zdjęć z wernisażu:

 

 

Autorka o sobie:

   Urodziłam się w Warszawie w 1957 roku. Tu ukończyłam szkoły podstawową, średnią oraz Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Studiowałam w latach 1975- 1980 a dyplom  z projektowania książki oraz innych form wydawniczych uzyskałam w pracowni profesora Janusza Stannego.

   Do pracowni graficznej TVP trafiłam w roku 1982 i byłam najmłodsza w grupie 20 pracujących tam  plastyków.  Przez 30 lat w TVP wykonałam niezliczoną ilość plansz ilustracji oraz elementów graficznych i scenograficznych do rożnych programów telewizyjnych takich jak Teleranek, Ziarno, Czar Par i wielu innych. Tylko ja dotrwałam do 2012 roku kiedy Pracownia została zlikwidowana, a co za tym idzie zostałam zwolniona z pracy. W związku z tym postanowiłam opuścić stolicę i wyprowadzić się bliżej natury – w 2012 roku zamieszkałam w Nowej Iwicznej – mam tu dom, mały ogródek, męża, kota, psa i wiele wolnego czasu – zaczęłam więc rysować to co lubię. Po latach przerwy wróciłam też do malowania na płótnie i takie oto są tego efekty.

Katarzyna Mrzygłód-Czyż