Klub Seniora w Mysiadle - wycieczki

Pani Stanisława Kondracka z Klubu Seniora w Mysiadle okazała się świetnym organizatorem wycieczek. Seniorzy zwiedzili już najciekawsze miejsca w Warszawie i ruszyli w podróże po kraju.

W 2015 roku seniorzy zwiedzili w Warszawie:
Zamek i Trakt Królewski, Park i Pałac w Wilanowie, Sejm, Ambasady, Belweder, Zamek Ujazdowski i Łazienki Królewskie, Filtry Warszawskie, Stare Powązki oraz Muzeum Żydów  Polskich POLIN.

W 2016 roku zorganizowano wycieczki:
Warszawa: cmentarz żydowski, cmentarz ewangelicko-augsburski i ewangelicko-reformowany
Kielce: kadzielnia, pomnik dzika, park, katedra, zamek w Chęcinach
Wąchock: klasztor cystersów, pomnik sołtysa

Wycieczki Klubu Seniora cieszą się dużym powodzeniem. Chętnych do udziału w kolejnych podróżach zapraszamy do kontaktu z panią Stanisławą Kondracką.

Klub Seniora w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2

Rok 2016

Kolejna wycieczka zorganizowana przez Sekcję Turystyczną Klubu Seniorów w Mysiadle odbyła się w dniu 8 września. Tym razem seniorzy odwiedzili Łódź. W wycieczce uczestniczyło 46 emerytów - niektórzy po osiemdziesiątce - z terenu całej gminy. Wycieczka była bardzo udana i wróciliśmy pełni wrażeń i zadowoleni. Zapoznali się z burzliwą historią miasta - park pamięci i cmentarz żydowski, wspaniałe pałace fabrykantów i budowane przez nich fabryki i robotnicze osiedla. Odwiedzili także Łódzką Szkołę Filmową, galerię sztuki oraz zjedli pyszne lody odpoczywając na leżakach w parku „Zdrojowisko”. Na koniec można było się przekonać jak nieczynne już fabryki mogą uzyskać „nowe życie” w kompleksie Manufaktura.

W imieniu uczestników wycieczki,
Hanna Cudowska

Rok 2017

Szanowana Pani Dyrektor,

Jestem członkinią Klubu Seniora w Mysiadle. Pragnę w imieniu swojego jak również Klubu Seniora w Nowej Iwicznej i Magdalence podziękować Pani Dyrektor za wsparcie finansowe. Pozwoliło nam ono nam seniorom spełnić jeszcze jedno małe marzenie. Nie każdy z nas mógł by sobie pozwolić  na zwiedzenie np. Uniwersytetu Wrocławskiego, ciekawego oceanarium czy przepięknej Panoramy Racławickiej oraz pięknego zamku w Książu. My seniorzy jesteśmy również ciekawi naszej historii, nawet jeśli jest ona podana w tak małej pigułce.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i jeśli będzie możliwość na przyszłość to gorąco się polecamy.

Maria Brodowska