Lesznowolskie Lato z GOK 2018. Półkolonie (06/08/2018 - 24/08/2018)

06-24.08.2018 r.  w godz. 8.00-17.00 - Lesznowolskie Lato z GOK - półkolonie w filiach: w Mysiadle i Nowej Iwicznej

06 - 10 sierpnia - filia GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej ul. Zimowa 25c , tel. 22 703 36 84
13 - 17 sierpnia (z wyłączeniem 15 sierpnia) - filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2, tel. 510 773 454
20 - 24 sierpnia - filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2, tel. 510 773 454

Relacja z Lesznowolskiego Lata z GOK

Lesznowolskie półkolonie to już tradycja. Zarówno zimą jak i latem GOK Lesznowola oferuje wyjątkowe warsztaty artystyczne i kulturalną rozrywkę dla najmłodszych. Przez trzy tygodnie, od 6 do 24 sierpnia, filie Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli – w Nowej Iwicznej oraz w Mysiadle obfitowały w wyjątkowe zajęcia plastyczne, na których dzieci uczyły się podstaw rysunku, robić własną biżuterię, malować torby totebag czy ręcznie wyrzeźbione drewniane zwierzęta, tworzyć swoje własne kompozycje z suszonych polnych kwiatów czy zakładki do książek, zdobić  słoiki czy wachlarze. Nie zabrakło również muzyki! Karaoke, piosenki z gitarą. Dużym powodzeniem cieszyła się ceramika, na której uczestnicy robili własne cuda z gliny. Największe emocje wzbudziły zajęcia filmowe, na których wszyscy uczestnicy chcieli grać główne role!

Wyjątkowi goście zapewnili mnóstwo atrakcji! Nad bezpieczeństwem czuwał Urząd Marszałkowski, który zorganizował warsztaty na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci mogły także spróbować swoich sił w sztuce samoobrony. Równie dużą frajdę sprawiły egotyczne zwierzęta – gady i owady! Wielkie emocje wzbudziła też wizyta mediów - odwiedziło nas Radio Niepokalanów – podczas której dzieci aż rwały się do mikrofonu.

Tradycyjnie jeden dzień w tygodniu był dniem wyjazdu na wycieczkę. W pierwszym tygodniu dzieci wraz z opiekunami wyruszyły do Muzeum Domków dla Lalek, które znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki, w drugim tygodniu odwiedziły Warszawskie ZOO, zaś w trzecim poświęciły czas na warsztaty i zwiedzanie wystawy w Muzeum Azji i Pacyfiku.

To były fantastyczne, intensywne trzy tygodnie! Lato w tym roku dopisało zarówno pogodą jak i artystycznymi zajęciami i kulturalną zabawą.

Maciej Jagodziński
instruktor GOK Lesznowola

Galerie zdjęć:

Turnus 1
Nowa Iwiczna 6-10.08.2018 r. - zajęcia, warsztaty, spacery
oraz wycieczka do Muzeum Domków Lalek w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie:

Turnus 2
Mysiadło 13-17.08.2018 r. - zajęcia, warsztaty, spacery
oraz wycieczka do warszawskiego ZOO

Turnus 3
Mysiadło 20-24.08.2018 r. - zajęcia, warsztaty, spacery
oraz wycieczka do Muzeum Azji i Pacyfiku

Informacje i zapisy odbywały się od 14 maja w powyższych placówkach.
Brak już wolnych miejsc.

Koszt: 100 zł tygodniowy pobyt + 12 zł/obiad/dzień

Ilość miejsc ograniczona. Decydowała kolejność zgłoszeń.

Pliki do pobrania:
Oświadczenie rodziców/opiekunów - pobyt w filii w Nowej Iwicznej