Maja Troszkiewicz - Wystawa Malarstwa pt. "Progres". Stara Iwiczna GWA OKNO (23-10-2016)

23.10.2016 r. g. 17.00 - Wernisaż Wystawy Malarstwa Mai Troszkiewicz pt. "Progres". Odbył się również wernisażowy koncert w wykonaniu Chóru Oktawa pod kier. Magdaleny Świderek. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Wystawa jest czynna w dni powszednie do 21.11.2016 włącznie:

• poniedziałki i środy w godz. 8.00 - 19.30
  • wtorki, czwartki i piątki w godz. 8.00 - 15.30

W pliku do pobrania:
Katalog wystawy Mai Troszkiewicz

Film z wernisażu tutaj, a zdjęcia zamieszczone zostały poniżej, pod relacją.

Wystawa ta jest szczególnie nam bliska, gdyż pani Maja od lat rozwijała swój talent plastyczny pod skrzydłami instruktorów malarstwa w GOK Lesznowola - p. Urszuli Słowińskiej, p. Jana Drewicza i p. Sylwii Wyszkowskiej. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawym malarstwem Artystki.

Maja Troszkiewicz o sobie

Malarstwem zajmuję się od kilku lat. Interesuję się różnymi technikami malarskimi, posługując się przemiennie akwarelą, farbami olejnymi, akrylem, tuszem chińskim, temperą. Nieobce jest mi malowanie na szkle, czy jedwabiu.
      Ostatnio zafascynowała mnie technika monotypii, którą poznałam w czasie ukończonych właśnie Studiów Podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku.
    Jestem założycielką Grupy Twórczej ASPEKT, skupiającej absolwentów naszego Wydziału i organizatorką wystawy podyplomowej członków Grupy na OFF Piotrkowskiej w Łodzi.
     Chętnie uczestniczę w plenerach organizowanych przez GOK Lesznowola, Zamek Królewski, czy Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. Swoje prace prezentowałam na wystawach zbiorowych, poplenerowych i indywidualnych. Mam nadzieję, że moja najnowsza wystawa dostarczy Państwu wielu wrażeń.

Z serdecznymi pozdrowieniami - Maja Troszkiewicz

Relacja z wernisażu wystawy malarstwa Mai Troszkiewicz

W niedzielę 23 października 2016 r. w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 odbył się wernisaż Wystawy Malarstwa Mai Troszkiewicz pt. „Progres”.
        Pani Maja Troszkiewicz od kilku lat bierze udział w zajęciach z malarstwa i rysunku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. W ostatnim czasie postanowiła poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie na Studiach Podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Zaprezentowane na wystawie prace powstały właśnie podczas zajęć akademickich oraz na tegorocznych plenerach malarskich. Talent autorki oraz jej pracowitość przyniosły efekt w postaci bardzo interesujących prac, które możemy podziwiać w Galerii OKNO.
     Przybyłych na wernisaż gości serdecznie powitał Jan Drewicz – opiekun wystawy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lesznowola p. Ryszard Marian Dusza oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli p. Jolanta Walentyna Sobolewska.
     Wernisaż otworzył koncert w wykonaniu Chóru UTW „OKTAWA” pod kierunkiem Magdaleny Świderek. Maja Troszkiewicz od samego powstania Chóru jest jednym z jego filarów. Tym razem to ona ustaliła program koncertu, w którym znalazły się jej ulubione utwory. Koncert bardzo się spodobał zebranym gościom.

Po koncercie Jolanta Walentyna Sobolewska i Jan Drewicz przeprowadzili krótką rozmowę z Mają Troszkiewicz. W ciepłych słowach przybliżyli postać autorki wystawy, podziękowali za udostępnienie prac na wystawę oraz pogratulowali osiągnięć artystycznych. Pani Maja na pamiątkę wystawy otrzymała dyplom i album o sztuce oraz piękny bukiet kwiatów.

Po części oficjalnej organizatorzy wystawy oraz autorka zaprosili gości do sali Galerii OKNO, gdzie wyeksponowane zostały obrazy. Na chętnych czekał także słodki poczęstunek.

Zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała przez miesiąc od daty wernisażu.

Jan Drewicz
opiekun wystawy