Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Marcelina Szumer-Brysz "Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji". Spotkanie literackie (16-10-2019)


16.10.2019 r. godz. 18.30 - Spotkanie z dziennikarką Marceliną Szumer-Brysz, autorką książki pt. "Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji". Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Rozmowę z bohaterką wieczoru przeprowadziła p. Joanna Zielińska.

Zdjęcia z wydarzenia:

16 października 2019 r. w filii GOK Lesznowola w Mysiadle odbyło się kameralne spotkanie z autorką książki pt. "Wróżąc z fusów - Reportaże z Turcji". Pani Marcelina Szumer-Brysz w bardzo ciekawy i profesjonalny sposób opisała w niej Turcję. Turcję swoją i swoich przyjaciół, taką jaką widziała ją mieszkając w Izmirze ponad trzy lata. W tym czasie wiele wydarzyło się i w samym kraju i w życiu reporterki. Przyjaźnie, miłość, przeprowadzka, ślub, małżeństwo zakończone rozwodem to wątki, których w książce nie brakuje i za pewne powodują one przyspieszone tętno u żeńskiej części czytelników. Jednak jak przyznaje autorka podczas spotkania, w tej lekturze każdy znajdzie coś dla siebie. Potężna dawka historii i współczesnej polityki to te aspekty, które najbardziej pociągają męskiego odbiorcę i pozwoli zrozumieć Turków. Środowe spotkanie z Panią Marceliną Szumer-Brysz było naprawdę bardzo interesujące i pozwoliło na wniknięcie w świat, który obecnie jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych na naszej planecie. Polityka prezydenta Turcji w stosunku do Kurdów, Syryjczyków czy ISIS to temat nie schodzący z pierwszych stron gazet. O tym jak złożone są problemy tego regionu i nic nie jest czarno białe można nie tylko dyskutować w czasie spotkań autorskich, ale także przeczytać w tej ciekawej książce, a do lektury bardzo serdecznie zachęcam.

Joanna Zielińska