Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Opowieści miłe dla ucha. Bajkowa Niedziela. Mysiadło (17-11-2019)


17.11.2019 r. godz. 16.00 - Bajkowa Niedziela. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

Bilet: 10 zł / dziecko, opiekunowie bezpłatnie.
Zniżki z Lesznowolską Kartą Dużej Rodziny

Spotkanie dla rodziców z dziećmi od 4 lat

Zdjęcia z wydarzenia:

"Opowieści miłe dla ucha - baśnie z różnych stron świata"
Opowiada: Jerzy Szufa
"Było bardzo cicho. I bardzo nudno. Aż zjawił się... opowiadacz! Już słowa pędzą przez krainę zwierząt, w której zaginęło słońce! Już lecą na zamek królewny o magicznym wzroku! Słowa skaczą po bębnach, pląsają na strunach harfy, a potem pędzą i wskakują prosto do ludzkich uszu. Tam, siadają wygodnie i zaczynają snuć historie. O czym nam opowiedzą?"

 

Relacja z wydarzenia:
Któż z nas będąc dzieckiem nie lubił bajek? Zabierały nas w dalekie krainy i pozwalały przeżyć przygody, których nie powstydziłby się nawet najdzielniejszy rycerz, najpiękniejsza królewna czy najmniejsza istotka na Ziemi. Zamiłowanie do bajek czasem z wiekiem ustępuje, lub po prostu w ferworze codziennych spraw zapominamy je podsyca nową porcją historii.
Niedziele Bajkowe to czas magiczny. Dorośli, którzy przychodzą z dziećmi by dostarczyć swoim maluchom radości bardzo chętnie pozostają na widowni by z uwagą śledzić fabułę spektaklu czy opowieści snutej przez opowiadacza. Tak właśnie było w ubiegłą niedzielę kiedy to w świetlicy GOK w Mysiadle pan Jerzy Szufa zaczarował nas wszystkich, licznie zebranych i uprowadził do krainy baśni. Jego historie trzymały w skupieniu dzieci przez blisko godzinę. Piękny język, który jest ważnym narzędziem narratora oraz wyjątkowe opowieści cieszyły wszystkich,a zakończenia zdumiewały dowcipną lub mądrą pointą. Mimo, iż na scenie nie dzieje się wiele, nie ma gwaru czy szybko zmieniających się dekoracji i rekwizytów opowiadacz włącza przycisk wyobraźni i już po chwili wszyscy jesteśmy tam gdzie nas prowadzi jego głos. Harfa oraz inne instrumenty podbijały nastrój. Struny szemrzące niczym potok, bębenek dudniący jak uciekające małpie stópki - widzieliśmy i słyszeliśmy to wszystko dokładnie pośrodku sali GOK. Szkoda, że zalani technologią tak rzadko doświadczamy spektaklu magicznej wyobraźni i dajemy się jej porwać całymi rodzinami.
Na kolejne spotkanie z opowiadaczem zapraszam 19 stycznia, a będzie nim pan Szymon Góralczyk.

Joanna Zielińska