Rozstrzygnięcie Konkursu i Olimpiady Szkolnej w Lesznowoli 2017 na temat wiedzy o środowisku (17-05-2017)

17.05.2017 r. godz. 10.00 w siedzibie  GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, przy ul. Nowej 6 odbyła się Uroczystość podsumowania konkursu ekologicznego "Konkurs i olimpiada szkolna w Lesznowoli na temat wiedzy o środowisku!", zorganizowanego przez Urząd Gminy Lesznowola oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Nagrody laureatom konkursów wręczały gospodynie Gminy Lesznowola: Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Vice Wójt Iwona Pajewska-Iszczyńska, Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola Bożenna Korlak oraz oczekiwany, znakomity gość specjalny - Asystent Polityczny Ministra Środowiska Paweł Pliszka, który dodatkowo w imieniu Ministra Środowiska prof. dr hab. Jana Szyszko, podarował lesznowolskim szkołom książkowe upominki.

Gości, wśród których znalazł się także Dyrektor ZOPO Jacek Bulak, Dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli, rodzice i opiekunowie laureatów oraz oni sami, a także Redaktor Radia Niepokalanów Mariola Marczak, powitała Dyrektor GOK Jolanta Walentyna Sobolewska, będąca także jedną z jurorów plastycznej komisji konkursowej. Uroczystość poprowadził inicjator i pomysłodawca konkursu - Inspektor Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Mariusz Uljasz.

Warto przypomnieć, że cenne nagrody (rowery, hulajnogi, tablety, gry edukacyjne i inne upominki) dofinansowane zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na miejscu można obejrzeć ekologiczną wystawę prac - plakaty oraz komiksy autorstwa lesznowolskich dzieci - wystawa trwać będzie do końca maja.

Więcej o konkursie na stronie Gminy Lesznowola:
tutaj i tutaj

Zdjęcia z wydarzenia: