Spektakl teatralny pt. "A może się da?". Mroków (21-01-2020)

21.01.2010 r. godz. 9.30 - Przedstawienie teatralne dla młodzieży i dorosłych pt. "A może się da?". Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mrokowie, ul. Marii Świątkiewicz 2a.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka gorąco zapraszamy Seniorów oraz uczniów szkół na powyższe przedstawienie.

Zdjęcia z wydarzenia:

Relacja z przedstawienia

21.01.2010 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie przy ul. Marii Świątkiewicz 2a odbyło się przedstawienie teatralne o tematyce Powstania Warszawskiego skierowane do młodzieży, dorosłych a przede wszystkim seniorów.

Spektakl pt. "A może się da?" w reż. Joanny Godlewskiej zagrali aktorzy Teatru Scena Przyfabryczna: Elżbieta Kulczycka, Janusz Godlewski, Kaja Wójcik, Ewa Dębkowska, Andrzej Dębkowski, Julia Pawlińska, Anita Kochanowska-Cydzik.

Wszystkich obecnych, wśród których znaleźli się Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Wicewójtowie Mirosław Wilusz i Marcin Kania, Sekretarz Gminy Lesznowola Jan Wysokiński, Skarbnik Gminy Lesznowola Marta Sulimowicz, Przewodniczaca Rady Gminy Lesznowola Bożenna Korlak wraz z radnymi, gospodarze miejsca Dyrektor Małgorzata Perzyna wraz z zastępcami i gronem pedagogicznym, Dyrektor ZOPO Jacek Bulak, Dyrektorzy lesznowolskich szkół wraz z uczniami i nauczycielami powitała Dyrektor GOK Lesznowola Jolanta Walentyna Sobolewska.

Następnie złożyła życzenia wszystkim Seniorom oraz przybliżyła tematykę spektaklu oraz przedstawiła artystów, zapraszając ich na scenę.

Na znakomity spektakl historyczny z ok. Dnia Babci i Dziadka zaprosili Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli oraz gospodarze miejsca Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mrokowie.

“A może się da?" Bo mówią, że się nie da. Opowiedzieć. Tego, co się przeżyło. Czyli - co się zdarzyło." (Miron Białoszewski,"Pamiętnik z Powstania Warszawskiego").

"A może się da?" to spektakl teatralny upamiętniający wydarzenia Powstania Warszawskiego, ze szczególnym uwzględnieniem działań jakie miały miejsce w warszawskim Śródmieściu i na Woli.. Scenariusz spektaklu, autorstwa pani Joanny Godlewskiej, został zainspirowany "Pamiętnikiem Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego.

Pełna emocji historia powstańcza opowiedziana jest z "piwnicznej" perspektywy przeciętnych mieszkańców stolicy, odkrywa przed widzem ich lęki, bohaterstwo i trudności życia codziennego. Pokazuje też umiejętność integrowania się ludzi w obliczu niebezpieczeństwa.

Celem spektaklu jest prezentacja i promowanie treści historycznych dotyczących wydarzeń w Warszawie w 1944r.  Ma on przypomnieć bohaterów tamtego okresu i uhonorować ich w formie przedstawienia teatralnego.

Spektakl otrzymał oprawę muzyczną wykonaną przez współpracującego z zespołem kompozytora, Krzysztofa Putkowskiego (pseudonim: Rosław).

W przedstawieniu uczestniczy pięcioro  aktorów pierwszoplanowych oraz aktorzy drugoplanowi.

Czas trwania spektaklu: 65 - 70 minut.

Osoby współtworzące spektakl:

• Reżyseria - Joanna Godlewska
  • Muzyka - Rosław
  • Aktorzy: Elżbieta Kulczycka, Janusz Godlewski, Agnieszka Grajewska, Paweł Pakosz, Anita Kochanowska-Cydzik oraz Ewa Dębkowska, Andrzej Dębkowski, Julia Pawlińska