Świąteczna nauczka. Bajkowa niedziela. Łazy (03-12-2017)

03.12.2017 godz. 16.00 - Bajkowa Niedziela. Świąteczna nauczka - Teatr Fantazja. Po przedstawieniu spotkanie z dietetykiem na temat żywienia dzieci. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8

Bilet: 10 zł / dziecko, opiekunowie bezpłatnie. Zniżki z Lesznowolską Kartą Dużej Rodziny.

Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z dietetykiem na temat zdrowego żywienia dzieci.

Relacja z wydarzenia:

Już pod koniec listopada, nim spadnie pierwszy śnieg wiele witryn sklepowych czy przydomowych ogródków zaczyna lśnić delikatnym światłem ozdób świątecznych. Coraz wcześniej tego typu dekoracja zaczynają nam przypominać, że zbliżamy się do świąt.  Jedni czekają na Mikołaja inni przygotowują się do nadejścia Bożego Syna. Jednak dla wszystkich grudzień to czas postanowień i oczekiwania. W pierwszą niedzielę grudnia spotkaliśmy się w świetlicy GOK w Łazach by zobaczyć spektakl przygotowany przez aktorów teatru Fantazja. Pomocnicy świętego Mikołaja, psotny i złośliwy elf oraz jego siostra radosnymi zabawami rozbawili całą publiczność. Zaprosili też do zabaw bałwanka Olafa, który początkowo się gniewał na elfa. W niemiłych psikusach urwał i ukrył mu jego piękny, marchewkowy nos. Jednak, kiedy okazało się, że wszyscy mają już dość tych żartów, a nawet święty Mikołaj może się za nie pogniewać to elf poprawił swoje zachowanie i oddając marchew przeprosił bałwanka za swoje figle. Okres przedświąteczny był dla elfa czasem poprawy zachowania i nawiązania nowych przyjaźni. Dzięki swojej postawie zyskał kolegę oraz stał się wzorowym pomocnikiem, którego święty Mikołaj nagrodził ślicznym prezentem. Miejmy nadzieję, że i naszym dzieciom uda się do Bożego Narodzenia  popracować nad swoimi słabościami co z pewnością zostanie dostrzeżone i nagrodzone przez świętego Mikołaja. Po seansie bajkowym rodzice i dziadkowie zgromadzeni na sali mieli okazję spotkać się z panią dietetyk która odpowiadała na pytania dotyczące prawidłowych nawyków żywieniowych.

Joanna Zielińska

Zdjęcia z wydarzenia: