Teatr Telimenka. Warsztaty dla dzieci

W zależności od ilości i wieku dzieci w trakcie trwania kursu będziemy proponować następujące zajęcia:

Tworzymy teatr – poznajemy się! Zabawy integrujące zespół teatralny. Integracja grupy, zasady współpracy. Odkrywanie cech indywidualnych uczestników -  poznanie swojego emploi,  budowanie poczucia własnej wartości.

Jakim miejscem jest teatr? Poznajmy je! Za co odpowiada w nim reżyser, charakteryzator, inspicjent, sufler, choreograf, oświetleniowiec, scenograf, akustyk itp. Podczas zajęć uczestnicy poznają co składa się na całokształt przedstawienia i jakie zadania mają osoby, które je tworzą.

Odkrywamy teatr w sobie! Odkrywamy samego siebie! Co składa się na warsztat aktora? - świadomość ciała, sprawność fizyczna, umiejętność przekazywania emocji poprzez gesty, ruch, mowę ciała, mimikę, znajomość zasad poprawnego wypowiadania się: właściwej wymowy, akcentowania wyrazowego, modulacji głosu, doboru jego siły, wyczucie tempa i rytmu, intonacja.

Rozbudzamy wyobraźnię!  Scenki sytuacyjne, improwizowane gry w wyobrażonych sytuacjach. Praca z rekwizytami.

Reżyser i Aktor - poznajemy dokładnie rolę reżysera i aktora. Wybór utworów do końcowego przedstawienia (prezentacje indywidualne bądź grupowe w zależności od ilości uczestników warsztatów).

Razem łatwiej - projektowanie i wykonanie scenografii, rekwizytów. Dobór muzyki. Przygotowywania zaproszeń na spektakl.

Dopływamy do brzegu! Odgrywanie swoich ról.

Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia. Zajęcia bezpłatne.

Instruktor: Anita Kochanowska-Cydzik

Miejsce i dzień zajęć: