Trwa wystawa. Elżbieta Hampson - malarstwo. Galeria PASAŻ. Mysiadło (18-11-2018)

18.11.2018 r. godz. 18.00 - Wystawa Malarstwa Elżbiety Hampson. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny.

Zdjęcia z wernisażu:

Wystawę można zwiedzać do 10 grudnia br. w dni powszednie. Zapraszamy!

Relacja z wernisażu Wystawy Malarstwa Elżbiety Hampson

W niedzielę 18 listopada 2018 r. w „Galerii Pasaż” filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy Malarstwa Elżbiety Hampson.

Elżbieta Hampson maluje od 5 lat. Należy do Grupy Plastycznej Piaseczno. Swoje zamiłowania malarskie rozwija w Staromiejskim Domu Kultury oraz od 3 lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. Uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych organizowanych przez te placówki kulturalne.

Na wystawie w „Galerii Pasaż” zaprezentowano 44 prace malarskie. Zarówno tematyka prac jak i technika ich wykonania jest różnorodna. Tak więc obok pejzaży, martwych natur i kwiatów znalazły się także na wystawie abstrakcje. Elżbieta Hampson mówi o swojej wystawie: „[…] jest wynikiem ciągłych poszukiwań najbardziej odpowiadającego mi sposobu wypowiedzi”. Efekty tych poszukiwań są bardzo interesujące. Autorka nie boi się eksperymentować. Oglądając prace malarskie  Elżbiety Hampson poznajemy ją jako osobę bardzo wrażliwą, osobę o bogatej wyobraźni.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska oraz Jan Drewicz – opiekun wystawy pogratulowali autorce udanych prac oraz wręczyli pamiątkowy certyfikat oraz kwiaty.

Po części oficjalnej licznie przybyli na wernisaż goście mieli okazję porozmawiać z autorką, poprosić o autograf na folderze wystawy oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.

Jan Drewicz
opiekun wystawy

Elżbieta Hampson urodziła się w Warszawie, przez wiele lat mieszkała w Wielkiej Brytanii lecz powróciła do swojej ojczyzny.

Maluje głównie pejzaże, kwiaty, martwą naturę, fascynuje ją kolor i światło. Ulubioną techniką jest malarstwo olejne, ale też akwarela i akryl. W roku 2018 zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Surrealistycznego pn. "Salvador Dali moją inspiracją" za obraz pt. "Telefon do przyszłości". Brała udział w wielu wystawach zbiorowych a także ma na swym koncie wystawy indywidualne.

Obecna wystawa to indywidualny pokaz prac powstałych z poszukiwań i inspiracji ostatnich lat.

Folder wystawy (do pobrania w pliku pdf.)