Trzy Korony. Wystawa poplenerowa 2018 (07-10-2018)

07.10.2018 r. godz. 18.00 - Wernisaż Wystawy Poplenerowej "Trzy Korony" uświetniony koncertem w wyk. chóru SEMPRE pod kier. Oliii Kaczyńskiej. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Folder wystawy:

Folder wystawy (do pobrania w pliku pdf.)

Relacja z wernisażu wystawy poplenerowej
pt. "Trzy Korony - 2018"

W niedzielę 7 października 2018 r. w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż wystawy poplenerowej pt. „Trzy Korony - 2018”.

W plenerze zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli wzięło udział 47 osób. Na wystawie zaprezentowali swoje prace: Antonina Arkuszewska, Urszula Bąkowska, Ewa Bieńkowska-Mochtak, Marta Depta, Jacek Dittwald, Jan Drewicz, Ewa Fronczak, Grażyna Głuch, Magdalena Gruszczyńska, Elżbieta Hampson, Philip Hampson, Joanna Jagodzińska, Karolina Kieś, Małgorzata Kondrat, Maria Kwiatkowska, Zofia Matuszak-Czekierda, Wiesława Mysiak, Jolanta Skorża-Olearnik, Wioletta Peczyk, Zofia Piotrowska-Czekierda, Elżbieta Pyra, Mariola Regulska, Jolanta Walentyna Sobolewska, Dariusz Sobolewski, Antonina Szymczak, Izabela Szymczak, Krystyna Tengli, Maja Troszkiewicz, Anna Walewska-Kozak, Iwona Warchoł, Danuta Wardak, Małgorzata Wiśniakowska, Ewa Witkowska.

Przybyłych na wernisaż gości serdecznie powitali Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska oraz Jan Drewicz – opiekun pleneru i wystawy.

Część oficjalną wernisażu poprzedził koncert chóru Sempre, będący podarunkiem dla wszystkich uczestników pleneru oraz przybyłych na otwarcie wystawy gości. Chór Sempre działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli od 2015 roku. Stworzyła go i prowadzi pani Olivia Kaczyńska. Piękne wykonanie znanych i lubianych utworów zostało gorąco przyjęte przez wernisażową widownię i nagrodzone gromkimi brawami.

Po występie Jan Drewicz podziękował uczestnikom pleneru za stworzenie wspaniałej atmosfery na plenerze. W plenerze brali udział twórcy z różnych zakątków Polski. Wybrane na plener miejsce było dość odległe dla wielu z nich. Jednak widok ze Schroniska ‘Trzy Korony” na pienińskie szczyty i wijący się w dole Dunajec wynagrodził każdemu uciążliwą podróż. Wszyscy podkreślali, że miejsce to obfitowało w tematy do malowania. Pani Dyrektor pogratulowała uczestnikom pleneru udanych prac oraz każdemu z nich wręczyła pamiątkowy certyfikat oraz płytę z filmem z pleneru. Zaprosiła także do uczestnictwa w przyszłorocznym plenerze.

Wystawę będzie można oglądać do 9 listopada br.. Serdecznie zapraszamy!

Jan Drewicz
opiekun pleneru i wystaw

Obrazy i fotografie wyeksponowane podczas wystawy:

Krótkie plenerowe wspomnienie filmowe:

O plenerze