Wakacyjny Kurs Małego Aktora

Dla dzieci od 6 roku życia, w ramach akcji Artystyczne Lato z GOK Lesznowola, przygotowaliśmy dodatkowe zajęcia teatralne.

Terminy:
28-29 lipca, godz. 13.00-15.00
18-19 sierpnia, godz. 13.00-15.00
25-26 sierpnia, godz. 13.00-15.00

Miejsce:
filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

Instruktor: Anita Kochanowska-Cydzik

Zajęcia są bezpłatne.

Regulamin (do pobrania i podpisu przez rodzica/opiekuna)
Uzupełniony i podpisany regulamin należy przynieść w dniu zajęć i przekazać instruktorowi.

Obowiązuje zapis telefoniczny pod numerem telefonu 504 192 208 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00). Uczestnicy przyjmowani są według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania wolnych miejsc.

Podobne zajęcia prowadzone są w filii GOK Lesznowola w Łazach (ul. Przyszłości 8). Dodatkowe informacje na stronie: http://www.gok-lesznowola.pl/wydarzenie/artystyczne-lato-2021-warsztaty-dla-dzieci-zapisy,879

W zależności od ilości i wieku dzieci w trakcie trwania kursu będziemy proponować następujące zajęcia:

Tworzymy teatr – poznajemy się! Zabawy integrujące zespół teatralny. Integracja grupy, zasady współpracy. Odkrywanie cech indywidualnych uczestników -  poznanie swojego emploi,  budowanie poczucia własnej wartości.

Jakim miejscem jest teatr? Poznajmy je! Za co odpowiada w nim reżyser, charakteryzator, inspicjent, sufler, choreograf, oświetleniowiec, scenograf, akustyk itp. Podczas zajęć uczestnicy poznają co składa się na całokształt przedstawienia i jakie zadania mają osoby, które je tworzą.

Odkrywamy teatr w sobie! Odkrywamy samego siebie! Co składa się na warsztat aktora? - świadomość ciała, sprawność fizyczna, umiejętność przekazywania emocji poprzez gesty, ruch, mowę ciała, mimikę, znajomość zasad poprawnego wypowiadania się: właściwej wymowy, akcentowania wyrazowego, modulacji głosu, doboru jego siły, wyczucie tempa i rytmu, intonacja.

Rozbudzamy wyobraźnię!  Scenki sytuacyjne, improwizowane gry w wyobrażonych sytuacjach. Praca z rekwizytami.

Reżyser i Aktor - poznajemy dokładnie rolę reżysera i aktora. Wybór utworów do końcowego przedstawienia (prezentacje indywidualne bądź grupowe w zależności od ilości uczestników warsztatów).

Razem łatwiej - projektowanie i wykonanie scenografii, rekwizytów. Dobór muzyki. Przygotowywania zaproszeń na spektakl.

Dopływamy do brzegu! Odgrywanie swoich ról.