Weekendowe warsztaty teatralno-taneczne dla dzieci (3-8 lat) z Teatrem La La Lena (07/10/2022 - 09/10/2022)

Termin: 7-9 października 2022
Lokalizacja: Filia GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej, ul. Krasickiego 60
Bilety: wstęp wolny, zapisy: tel. 515 799 555 (w godzinach pracy GOK)

Opis:
Weekendowe warsztaty z Teatrem La La Lena to zaproszenie najmłodszych (3-8 lat) do świata teatru i tańca. To trzy dni wspólnej zabawy z Leną Kowalską, doświadczoną aktorką i tancerką zakończone spektaklem teatralnym.

W ich trakcie dzieci:
  • dowiedzą się, jak powstaje spektakl teatralny i jakie znaczenie mają jego składniki: słowo, intonacja, ruch i taniec, rekwizyt, muzyka,
  • rozwiną sprawność ruchową w tańcu,
  • będą świetnie się bawić tworząc własne etiudy teatralno-taneczne z wykorzystaniem kolorowych rekwizytów,
  • obejrzą przedstawienie teatralne zatytułowane „Twoje czy moje?”.

Harmonogram:
Blok 1: piątek, 7.10 - warsztaty teatralne
g. 17:00-18:00 - grupa 3-5 lat
g. 18:30-19:30 – grupa 6-8 lat
Blok 2: sobota, 8.10 -warsztaty taneczno-ruchowe
g. 11:00-12:00 – grupa 3-5 lat
g. 12:30-13:30 – grupa 6-8 lat
Blok 3: niedziela, 9.10 - spektakl
12:00 -13:00 – spektakl „Twoje czy moje”? Teatru La La Lena dla uczestników warsztatów i ich opiekunów, zabawa po spektaklu.

Uwaga: Dzieci mogą uczestniczyć zarówno w całych warsztatach jak i tylko w wybranych blokach. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu:  515 799 555 (w godzinach pracy GOK).

O spektaklu:
"Twoje czy moje?" to monodram teatralno-taneczny kierowany do dzieci od 1 do 8 lat. Przedstawienie opiera się na etiudach aktorsko-tanecznych. Kolorowe rekwizyty w rękach aktorki zamieniają się w niecodzienne i abstrakcyjne formy. Piłki, kółka, wstążki, chustki, obręcze i inne kolorowe przedmioty zamieniają się w "żywe historie".  Dzieci zostają zabrane w świat scenicznej magii, gdzie muzyka Piotra Czajkowskiego, taniec oraz ruch wpływają na ich emocje i wrażenia wywołane opowieścią płynącą ze sceny.
Przedstawienie trwa 30 minut. Po spektaklu dzieci mają możliwość wspólnej zabawy z aktorką, i wypróbowania wykorzystywanych w przedstawieniu rekwizytów.

Warsztaty poprowadzi:
Lena Kowalska – aktorka, tancerka, choreograf. Twórczyni autorskiego Teatru dla dzieci La La Lena w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Wzięła udział w programie „You can dance”, w ramach którego uczestniczyła w warsztatach tanecznych w Buenos Aires. Jest także stypendystką na Uniwersytecie Bauhaus w Weimarze w Niemczech.  Jako aktorka związana była m.in. z Teatrem Małego Widza w Warszawie. Współpracowała choreograficznie u boku Jana Szurmieja w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W 2019 roku zadebiutowała jako reżyserska w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze przygotowując spektakl „W labiryncie babiego lata” dla dzieci w wieku 1-5 lat.

------------------
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.