Wernisaż wystawy fotografii pt. Zwierzęta w warszawskim ZOO (15-06-2018)

15.06.2018 r. godz. 14.00 - Wernisaż fotograficznej wystawy pokonkursowej pt. Zwierzęta w warszawskim ZOO. Organizator: SP w Nowej Iwicznej. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Zdjęcia z wydarzenia:

W piątek 15 czerwca 2018 r. w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż poplenerowej wystawy fotografii uczniów ZSP w Nowej Iwicznej i ZSP w Lesznowoli pt. „Zwierzęta z warszawskiego ZOO – plener fotograficzny 2018”. Organizatorem pleneru był ZSP w Nowej Iwicznej. Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli objął patronatem całe wydarzenie. Podczas pleneru warsztaty fotograficzne z młodzieżą prowadził pan Przemysław Peak. Na wystawie zaprezentowano 33 prace, które powstały podczas pleneru fotograficznego w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: wicedyrektor ZSP w Nowej Iwicznej pani Agnieszka Huber oraz nauczyciele świetlicowi – plastycy ze szkół w Nowej Iwicznej i Lesznowoli pani Małgorzata Woźniak-Kłoda, pan Marek Ciężkowski i pani Ewa Tarka.

Jan Drewicz reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli powitał wernisażowych gości oraz złożył gratulacje uczestnikom pleneru w imieniu pani Dyrektor GOK Jolanty Walentyny Sobolewskiej oraz własnym. Pan Marek Ciężkowski w ciepłych słowach wspomniał zmarłego niedawno pana Wojciecha Zachariasza, który przez wiele lat mocno angażował się w organizację plenerów fotograficznych. Prowadził warsztaty fotograficzne z młodzieżą, a także jako Sołtys Nowej Iwicznej wspierał finansowo to przedsięwzięcie. Następnie powiedział parę słów na temat pleneru i wystawy oraz podziękował osobom, bez pomocy, których to wspaniałe przedsięwzięcie nie powiodłoby się. Pani Dyrektor Agnieszka Huber pogratulowała uczestnikom pleneru udanych prac oraz zwróciła uwagę na dobrze układającą się od wielu lat współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lesznowoli.

Wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali z rąk pani Dyrektor Agnieszki Huber i Jana Drewicza upominki i dyplomy. Autorom 6 "NAJLEPSZYCH ZDJĘĆ PLENERU" wręczono ponadto statuetki.

Po części oficjalnej odbył się mini koncert gimnazjalistki z ZSP w Nowej Iwicznej Anny Maj. Trzy piosenki wykonane przez młodą piosenkarkę przyjęte zostały gromkimi brawami.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do sali „Galerii Pasaż”, gdzie wyeksponowana została wystawa. Wystawa będzie trwała z przerwą - do 22 czerwca oraz przez cały sierpień. Serdecznie zapraszamy !

Jan Drewicz
GOK Lesznowola