ANIOŁY 2018. Wystawa pokonkursowa. Galeria PASAŻ. Mysiadło (01-03-2018)

01.03.2018 r. godz. 14.00 - Wernisaż wystawy pokonkursowej "Anioły". Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Relacja z wernisażu wystawy pokonkursowej „Anioły VI”

W czwartek 1 marca 2018 r. w filii GOK Lesznowola w Mysiadle w Galerii „Pasaż” odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej „ANIOŁY VI”. Organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół i przedszkoli z Gminy Lesznowola jest Zespół Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej, a jego pomysłodawcami są nauczyciele świetlicowi Małgorzata Woźniak-Kłoda i Marek Ciężkowski. Konkurs, tak jak co roku, objął swoim patronatem Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

Na uroczyste otwarcie wystawy przybyły licznie dzieci wraz z opiekunami. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Dyrektor GOK Lesznowola Jolanta Walentyna Sobolewska, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Nutka" w Nowej Iwicznej Katarzyna Wielemborek oraz Sołtys Nowej Iwicznej Anna Pietrzak. Pani Sołtys i Rada Sołecka w Nowej Iwicznej ufundowali dla laureatów konkursu bardzo atrakcyjne nagrody.

Tematem wiodącym tegorocznej VI  edycji była myśl:  „Nasz Anioł. Fajny i mądry, jak starszy brat…”. Na konkurs wpłynęły 122 prace.

Uroczystość rozpoczął występ artystyczny dzieci z Przedszkola "Nutka" w Nowej Iwicznej. Mali aktorzy przedstawili widowisko teatralne pt. „Balbinka i Alinka”. Dzieci oraz autorzy spektaklu: Magdalena Kamińska-Haraśny, Joanna Trusiewicz oraz Radosław Ośkiewicz zebrali gromkie oklaski.

Po części artystycznej nastąpił ten najbardziej oczekiwany punkt uroczystości – wręczenie nagród i dyplomów. Pan Marek Ciężkowski wręczył dyplomy nauczycielom plastyki
z poszczególnych szkół i przedszkoli. To dzięki ich pracy młodzi ludzie rozwijają swoje plastyczne talenty. Następnie wręczono nagrody laureatom konkursu.

Pani Dyrektor GOK Jolanta Walentyna Sobolewska pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu i wręczyła laureatom karnety na bezpłatne i dowolnie wybrane zajęcia plastyczne
w GOK Lesznowola. Karnety ważne są w terminie od marca do czerwca br. Po części oficjalnej wszyscy udali się do sali wystawowej oglądać konkursowe prace.

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc od daty wernisażu. Serdecznie zapraszamy!

Jan Drewicz
opiekun wystawy

Poniżej wyniki konkursu.

Laureaci i organizatorzy

WYNIKI KONKURSU

Szkoła Publiczna w Nowej Iwicznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli przedstawia protokół pokonkursowy Konkursu plastycznego dla dzieci pt. „ANIOŁY”, ogłoszonego w listopadzie  2017 r. na stronie internetowej www.gok.lesznowola.pl oraz na plakatach na terenie gminy Lesznowola.

Po obejrzeniu 103 prac zgłoszonych do konkursu Komisja jury w składzie: Paweł Żurowski – Dyrektor SP w Nowej Iwicznej, Małgorzata Woźniak - Kłoda – plastyk, Marek Ciężkowski – opiekun konkursu, Jan Drewicz – plastyk - postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria – klasy 0-1

I miejsce, Oliwia Zaremba, Niepubliczne Przedszkole Nutka
II miejsce, Jan Sokołowski, Akademia Dziecka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa
III miejsce, Szczepan Gajda, , Akademia Dziecka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa
wyróżnienie, Hanna Pawluk, Gminne Przedszkole w Mysiadle

Kategoria – klasy 2-3