Wieczór Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości 2016. Klub Seniora Nowa Iwiczna (08-11-2016)

8.11.2016 godz. 17.00 - Wieczór Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Ewą Decówną oraz Gromadą zuchów z ZS z Nowej Iwicznej w Klubie Seniora w Nowej Iwicznej przy ul. Zimowej 25 c.

Klub Seniora Nowa Iwiczna zorganizował spotkanie patriotyczne z okazji Święta Niepodległości. Miało ono miejsce 8 listopada 2016 roku w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli w Nowej Iwicznej. Na wydarzenie przybyło liczne grono uczestników Klubu wraz z bliskimi, obecna była także sołtys Anna Pietrzak oraz radny Krzysztof Klimaszewski.

Wieczór poprowadziła pani Ewa Decówna – ceniona aktorka teatralna i filmowa. Swój występ rozpoczęła przywitaniem gości, których zachęciła do wspólnego śpiewania. Historię hymnu Polski przedstawiła pani Anna Chachuła, po czym wszyscy uczestnicy wstali, aby go uroczyście odśpiewać. Kolejnymi wyśpiewanymi utworami były m.in.: „Polskie kwiaty”, „Kadrówka”, „My pierwsza brygada” czy „Jak długo”. Na scenie wystąpili również państwo Stanisława i Jan Kucharscy, pani Krystyna Lasota oraz pani Jadwiga Suwała. Niespodziewanie do ich grona dołączyły również dzieci, uczestniczące w zajęciach ceramiki, które odśpiewały razem Hymn.

Tego wieczoru towarzyszyła nam niezwykle podniosła atmosfera i duma. Mieliśmy przyjemność wspólnie zaśpiewać patriotyczne pieśni i wysłuchać pięknej recytacji poetyckiej. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku przy kawie i herbacie. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólnie spędzony czas.

Karolina Kieś

Zdjęcia z wydarzenia.