XIV Gminne Teatralia Lesznowolskie. Mysiadło (14/12/2017 - 15/12/2017)

14-15.12.2017 r. godz. 9.00 - 15.00 w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, przy ul. Topolowej 2 odbyły się XIV Gminne Teatralia Lesznowolskie.

Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Lesznowoli, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Mazowieckim Związkiem Pracodawców w Gminie Lesznowola.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.

Harmonogram wejść na scenę:
1. czwartek 14.12.2017 (plik do pobrania)
2. piątek 15.12.2017 (plik do pobrania)

Zaproszenie dla szkół i przedszkoli (plik do pobrania)
Karta zgłoszenia (plik do pobrania)
Regulamin (plik do pobrania)

Wszystkie przedstawienia: https://www.youtube.com/playlist?list=PLBuDg4lzZ-p8uS5wVUqXvX6YiW93_-X3p

Zdjęcia z wydarzenia - dzień 1 i dzień 2:

W dniach 14-15 grudnia 2017 roku w filii GOK Lesznowola w Mysiadle odbyły się XIV Gminne Teatralia Lesznowolskie. Nad prawidłowym przebiegiem przeglądu czuwała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli – Jolanta Walentyna Sobolewska. W jury zaś zasiedli: Anna Mizińska (Dział Teatru Mazowieckiego Instytutu Kultury), Elżbieta Zaleska (członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Lesznowola) oraz Grzegorz Emanuel (aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, także reżyser teatralny). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Mazowiecki Instytut Kultury. Współfundatorami nagród w przeglądzie był Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola.

Tradycyjnie już, w Gminnych Teatraliach Lesznowolskich, dzieci i młodzież wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych. Grupy w kategorii „przedszkola i klasy 0-III” były najliczniejsze i prezentowały się podczas obydwu dni przeglądu . Pierwszego dnia na deskach sceny w Mysiadle wystąpiło sześć zespołów: Grupa 5-latków (Przedszkole w Jastrzębcu), klasy 0a, 0b, 0c i 0d (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli) oraz grupa Razem (Szkoła Podstawowa w Mrokowie). Drugiego dnia przeglądu mieliśmy możliwość zobaczyć grupy: Srebrną (Niepubliczne Przedszkole NUTKA), Truskawki (Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi TRUSKAWKOWO), Postęp (Niepubliczna Szkoła Podstawowa AKADEMIA DZIECKA), klasę 3e (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli) oraz grupę XD (Szkoła Podstawowa w Mrokowie).

Przegląd dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych z terenu gminy Lesznowola zwieńczyły nagrody w postaci statuetek, dyplomów i łakoci dla aktorów i ich instruktorów.

Anna Piekutowska
GOK Lesznowola