XV Gminne Teatralia Lesznowolskie. Mysiadło (07-12-2018)

7.12.2018 r. od godz. 9.00 - Gminne Teatralia Lesznowolskie 2018. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

Galerie zdjęć z wydarzenia - cz.1 i cz. 2:

Relacja

W dniu 7.12.2018 r. w filii GOK Lesznowola w Mysiadle odbyły się Gminne Teatralia Lesznowolskie 2018, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli od 15 lat. Celem tego corocznego Przeglądu jest prezentacja, konfrontacja, wymiana doświadczeń, ocena i promocja dokonań artystycznych amatorskich grup i zespołów teatralnych z gminy Lesznowola.

Jurorami Przeglądu byli p. Anna Mizińska z działu teatralnego Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, który od lat obejmował patronat nad Teatraliami oraz p. Grzegorz Emanuel - aktor, filmowiec i fotografik. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała p. Jolanta Walentyna Sobolewska - dyrektor GOK Lesznowola. Naszym miłym gościem był także p. Jacek Arendarski - Prezes MZPwGL, fundator nagród. Anna Piekutowska - opiekun Przeglądu - prowadząc artystyczny dzień, kolejno zapraszała na scenę zgłoszone wcześniej grupy.

Niepubliczne Przedszkole Nutka z Nowej Iwicznej - Złota Grupa - zaprezentowało spektakl muzyczny "1:0 dla Nieba". Następnie przedstawienie pt. "Prawdziwy Święty Mikołaj" wykonała grupa dzieci z Gminnego Przedszkola w Jastrzębcu. Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Truskawkowo pokazało swych aktorów w przedstawieniu pt. "Królowa Śniegu". Niepubliczne Przedszkole Nutka ze Starej Iwicznej - Grupa Złota - zagrało w przedstawieniu pt. "Poszukiwany Święty Mikołaj". Jako kolejne wystąpiło Przedszkole Niepubliczne Fantazja z Łaz - z przedstawieniem pt. "Kopciuszek". Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich w Lesznowoli wystawiło grupę Teatralne Mole - dzieci ujawniły swe talenty w przedstawieniu pt. "Potyczka w przestworzach". Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Akademia Dziecka" - grupa Progres - z Nowej Woli zagrała swe role w spektaklu pt. "Cinderella in the sneakers, czyli Kopciuszek w trampkach", wykonanym w języku angielskim. Grupa "Mszadła" ze SP im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle zaprezentowało zbiór skeczy pt. "Jeden dzień z życia belfra". Jako ostatnia wystąpiła Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Akademia Dziecka" - grupa Postęp - w przedstawieniu pt. "Żywe obrazy historii". Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za cudowny dzień!

Więcej zdjęć i informacji w wydarzeniu na fanpage

Podział kategorii wiekowych:

1. przedszkola i klasy 0
  2. klasy I-II
  3. klasy III-IV

Pliki do pobrania:
Zaproszenie dla szkół i przedszkoli (plik do pobrania)
Karta zgłoszenia (plik do pobrania)
Regulamin (plik do pobrania)