ZBUDUJ ZAGADKĘ - warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży. Mysiadło (14-09-2019)

14.09.2019 r. godz. 11.00 - 13.00 - Warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży pt. "Zbuduj zagadkę". Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapisy, biletowane - 20 zł/os. Honorujemy Lesznowolską Kartę Dużej Rodziny.

WARSZTATY LITERACKIE "ZBUDUJ ZAGADKĘ"

Zadaniem uczestników jest ZBUDOWANIE OPOWIEŚCI Z ZAGADKĄ W TLE

Agnieszka Szczepańska - autorka projektu - o warsztatach:

Aby zainspirować uczestników do wykonania powyższego zadania, w pierwszej części warsztatów (ok. 20 minut) opowiadam im o bohaterach moich książek, o tym jak buduję zagadki i swoje opowieści, korzystając z pomocy multimedialnej prezentacji.

Młodzi uczestnicy dowiadują się w ten sposób interesujących szczegółów związanych z pracą pisarza i scenarzysty, poznają tajniki powstawania książek, artystyczne i techniczne. Następnie podzieleni na kilkuosobowe zespoły, lub samodzielnie mają możliwość zbudowania własnej opowieści z zagadką w tle, zarówno ze słów, jak przy użyciu technik plastycznych. Doradzam i pomagam w budowaniu zagadek indywidualnie każdej grupie roboczej.

Czas trwania warsztatów: 2 godziny zegarowe

Agnieszka Szczepańska - autorka projektu - o sobie:

Jestem pisarką oraz scenarzystką i od kilku lat prowadzę autorskie warsztaty literackie w oparciu o moją serię książek dla dzieci PATKA I PEPE - opowiada o detektywistycznych przygodach dwójki małych przyjaciół oraz o sile ich przyjaźni, jest bardzo chętnie czytana przez dzieci i cieszy się również uznaniem nauczycieli oraz rodziców.

Książki z mojej serii znalazły się na Liście Lektur Marzeń przygotowanej przez MEN, dwie pierwsze części są w dziesiątce najlepszych książek dla dzieci w 2013 wg portalu literackiego Granice.pl, a czwarta część została wybrana przez jury tegoż portalu najlepszą książką na zimę dla dzieci.

Odkąd prowadzę moje warsztaty, byłam z nimi w wielu szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych w kraju, ale również w szkołach polskich poza granicami (m.in. Bruksela, Praga, Hamburg, Budapeszt, Madryt, Lyon, Mediolan, Bolonia, Genewa, Londyn SPK).

Są to wyjątkowo inspirujące zajęcia dla dzieci i młodzieży (w wieku od 6-15 lat). Młodzi uczestnicy mają szansę rozwinąć swoją kreatywność językową i zachęcić się do czytelnictwa. Dzięki użyciu technik plastycznych - ponieważ projekty mogą być nie tylko literackie, ale również mieszane, literacko-plastyczne, a nawet stanowić wybudowane przez dzieci małe obiekty 3D (używamy do tego pudełek po produktach i skrawków papieru) moje zajęcia pobudzają niezwykle wyobraźnię i mają walor pro-eko.

Jestem przekonana, że dla uczniów byłyby to bardzo interesujące i inspirujące zajęcia, przybliżające w inny sposób język polski, otwierające wyobraźnię i wzmagające zapał czytelniczy. Z doświadczenia wiem, że kontakt z pisarką jest dla młodych ludzi niezwykle inspirujący. Zapraszam.

Zdjęcia z wydarzenia: