Zespół kameralny OKTAWA

Zespół kameralny OKTAWA pod kier. Magdaleny Świderek, działający pod skrzydłami GOK Lesznowola jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Istnieje od 2007 r. (do końca 2019 r. działający pod nazwą pod nazwa Chór UTW OKTAWA).

Magdalena Świderek – z działalnością kulturalną związana od1961r., prowadząca Zespół Kameralny OKTAWA opowiada:

"W październiku 2007 roku rozpoczęłam zajęcia umuzykalniające, emisję głosu i naukę śpiewu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powstał w ten sposób zespół, który składał się początkowo z 8 pań, stąd nazwa OKTAWA. Wspólne zajęcia rozpoczęłyśmy od nauki kilku kolęd i pastorałek. Zachęcone uznaniem postanowiłyśmy poszerzać swój repertuar w ten sposób powstaje program „Śpiewnik polski”, nad którym wciąż pracujemy.

Wiosną 2008 roku repertuar nasz powiększył się o pieśni wielkopostne, które zaprezentowałyśmy w okresie Wielkiego Postu w kościele w Nowej Iwicznej. Występ ten zaowocował zaproszeniami do wzięcia udziału w Triduum paschalnym oraz wykonaniu kilku pieśni dla dzieci i rodziców stowarzyszonych w „Dobrej Woli”.

Dalsze prace zespołu związane były m.in. z przygotowaniem występu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja (Kościół w Magdalence), a następnie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (świetlica w Łazach).

Chór OKTAWA został zaproszony do uświetnienia konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Biuro Pracy w Piasecznie oraz kolejno w wiele ciekawych miejsc. Nadal pracujemy nad nowym repertuarem, poszerzając swoje umiejętności."

Zespół Kameralny OKTAWA
ma swoją siedzibę w filii GOK Lesznowola w Magdalence (CIS)
przy ul. Lipowej 28 (parter).

Próby prowadzone są w poniedziałki w godz. 11.00-15.00.

Niektóre występy i wydarzenia:

• 10.11.2018 r. godz. 16.00 - Wieczór Patriotyczny z koncertem w wyk. Chóru UTW Oktawa, narracja Marian Granowcz. Zapraszają Radna, Sołtys i Rada Sołecka Magdalenki, Prezes i Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Osiedli Magdalenka i Sękocin oraz GOK Lesznowola. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Magdalence (CIS), ul. Lipowa 28

• 10.10.2018 r. godz. 18.00 - Koncert: chór Oktawa oraz Adam Nowak i Acoustic Amigos z okazji Inauguracji Nowego Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miejsce: Siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6

• 26.04.2018 godz. 18.00 - Jubileuszowy koncert Chóru OKTAWA z okazji 10-lecia zespołu w CIS Magdalenka, ul. Lipowa 6

• 22.04.2018 godz. 16.00 - Występ Chóru OKTAWA w Wielkim Przeglądzie GOK Lesznowola pn. Gruszki Na Wierzbie  2018

• 12.01.2018 godz. 18.00 - Koncert i Bal Karnawałowy z okazji Jubileuszu 10-lecia Chóru UTW OKTAWA pod kier. Magdaleny Świderek. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach przy ul. Przyszłości 8

• 21.10.2017 r. - IV Przegląd Muzyczny Zespołów Seniorów "Śpiewam bo lubię" w Centrum Kultury Raszyn tutaj

• 8.10.2017 r. - Koncert z okazji Inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2017/2018 w Siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 tutaj

• 9.10.2016 r. - Koncert z okazji Inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2016/2017w Siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6  tutaj
  • Wcześniejsze koncerty z okazji Inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku, występy podczas corocznych Przeglądów GOK Lesznowola "Gruszki Na Wierzbie", oprawa uroczystości patriotycznych, np. corocznych Rocznic Rozstrzelania Więźniów Pawiaka na Wzgórzach Magdalenki i innych, a takze udział w Przeglądach i Festiwalach na terenie kraju.